SONDUJA.PL

BLOG NEWSY OPINIE POLITYKA SONDY

SONDAŻ: Czy Donald Tusk powinien kandydować na prezydenta Polski w 2020 roku?

fot. youtube

Donald Tusk w 2019 roku zakończy ostatnią kadencję w Radzie Europejskiej. Były polski premier będzie miał wtedy 62 lata, więc będzie jeszcze młody jak na polityka by zakończyć karierę.  Przez ostatnie 10 lat był jedną z głównych postaci polskiej polityki, dlatego można przypuszczać, że będzie chciał wrócić do polskiej polityki. Chociażby dlatego, żeby załatwić własne sprawy z rządzącym obecnie w Polsce Prawem i Sprawiedliwością, a także Jarosławem Kaczyńskim. Trzeba przyznać, że ten niepozornie wyglądający polityk z Pomorza to silny i twardy polityczny gracz.

Tusk budzi obecnie skrajne uczucia. Sam lubi zaogniać sytuację i dodawać komentarze, które wprawiają w złość jego politycznych konkurentów. Katastrofa smoleńska, która wydarzyła się w czasie jego rządów również nie przysparza mu sympatii. Przez wielu jest jednak widziany na stanowisku prezydenta RP po następnych wyborach na to stanowisko, które mają się odbyć w 2020 roku.

ZOBACZ TEŻ  Viktor Orban w Izraelu: ogłosił, że Węgry otworzą przedstawicielstwo handlowe w Jerozolimie

Czy Donald Tusk powinien kandydować na prezydenta Polski w wyborach w 2020 roku?

View Results

Loading ... Loading ...

Tusk był przez 7 lat premierem Rzeczypospolitej Polskiej, a także został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej. Ostatnia jego polityczna porażka była w 2005 roku, kiedy prowadził w wyścigu o fotel prezydenta RP, ale w II turze wyborów pokonał go Lech Kaczyński.

CZEKAMY NA WASZE KOMENTARZE

Zobacz komentarze