SONDUJA.PL

BLOG NEWSY OPINIE POLITYKA SONDY

NASZA SONDA: Czy uważasz, że demokracja w Polsce jest zagrożona? Zagłosuj!

44444v 1024x645 - NASZA SONDA: Czy uważasz, że demokracja w Polsce jest zagrożona? Zagłosuj!
fot. youtube

Wiele środowisko liberalnych i lewicowych uważa, że wraz z rządami PIS nastało zagrożenie likwidacji państwa demokratycznego. Wielu aktorów z pierwszych stron gazet, dziennikarzy i innych artystów oraz celebrytów mówi głośno o tym, że też tak uważa, dlatego krytykuje rząd. Trzeba przyznać, że Prawo i Sprawiedliwość pracując nad ustawami zmieniającymi zasady działania w sądownictwie jak i poprzez wcześniejsze zawirowania z Trybunałem Konstytucyjnym samo spowodowało poczucie zagrożenia ograniczenia demokracji.

Co jednak z głośnymi wypowiedziami celebrytów stających nagle w obronie demokracji? Dla uczciwości, trzeba tu jednak przypomnieć sobie jak zachowywali się niektórzy z obecnych elit showbiznesu jeszcze przed rządami PiS. Wielu z nich straszyło jeszcze przed wyborami, że PIS zrobi straszne rzeczy (można nadal znaleźć w internecie jakie to niestworzone rzeczy miały się dziać). Działalność Komitetu Obrony Demokracji wydaje się w ostatnim czasie dogorywać. Ta organizacja niewątpliwie straciła impet. Czy w takim razie Polacy już nie widzą zagrożenia dla demokracji?

ZOBACZ TEŻ  Piotr Walentynowicz nie może kandydować na prezydenta Gdańska! Znamy powód!

Możemy co jakiś czas zobaczyć takich ludzi jak aktor Stuhr, aktorka Janda jak i wielu innych znanych, którzy mówią swoim fanom „nie mogę już milczeć” i krytykują rząd PIS, tyle tylko, że od bardzo dawna nie kryli swoich sympatii politycznych i wiadome było po jakiej są stronie. Czy w takim razie wykorzystują swoją pozycję to walki politycznej i wspierania swojej partii? To już Państwa opinia.

Zobacz komentarze