SONDUJA.PL

BLOG NEWSY OPINIE POLITYKA SONDY

SONDA: Czy chcesz wyjścia Polski z Unii Europejskiej? GŁOSUJ

Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004 roku. Droga do wstąpienia zaczęła się już w 1994 roku kiedy to złożono oficjalny wniosek o członkostwo Polski w Unii Europejskiej.

Statystyki oficjalnych badań z ostatnich lat wskazują, że Polska jest jednym z tych  krajów w Europie, w których wśród obywateli mamy do czynienia z dużym poparciem dla istnienia Unii Europejskiej i członkostwa w niej. Trzeba też wspomnieć, że Polska stała się jednym z największych beneficjentów środków pieniężnych na rozwój infrastruktury kraju, które dały fundusze unijne. Złą stroną tej sytuacji jest to, że Polska straciła część swojej niezależności. Władze Unii Europejskiej mają możliwości wpływania na działania rządu w Polsce.

Loading ... Loading ...

Mamy też w Polsce grupę ludzie sceptycznie nastawioną do Unii Europejskiej. Twierdzą oni, że wyjście Polski z UE pozwoliłoby na jeszcze lepszy rozwój gospodarczy i większą swobodę. Ostatnio w związku z rządami Prawa i Sprawiedliwości pojawiło się słowo POLEXIT, jednak całkiem niedawno premier Beata Szydło potwierdziła, że jej rząd nigdy nie brał tego na poważnie.

CZEKAMY NA TWÓJ KOMENTARZ!

Zobacz komentarze