SONDUJA.PL

BLOG NEWSY OPINIE POLITYKA SONDY

NASZA SONDA: Jakie kraje są najbardziej wrogie Polsce? Oddaj swój głos!

Niniejsza sonda powstała w celu zbadania opinii polskiego społeczeństwa. W ostatnich latach wiele się działo w Polsce jak i na świecie. W zglobalizowanym świecie zmiany następują w bardzo szybkim tempie. Dzieje się tak również w stosunkach międzynarodowych. Nadal wybuchają wojny, konflikty, rewolucje.

W ostatnich latach zmiany polityczne w wielu krajach spowodowały, że zmieniło się też nastawienie krajów względem Polski. Nie trudno wskazać z których krajów w ostatnich latach Polska a zarazem Polacy otrzymali wiele niemiłych zachowań oraz nieprzyjaznych znaków. Dyplomacja ma na celu łagodzenie konfliktów, zawieranie sojuszy, dbanie o interesy własnego kraju. Trudno jest utrzymywać pozytywne stosunki z krajami, które wobec Polski nie chcą zachowywać się zgodnie z zasadami fairplay.

Loading ... Loading ...

Trudno jednak wyrokować i oskarżać mieszkańców danego kraju za to jak zachowują się władze państwowe. Wiele zależy też od opcji politycznej, która ma w tym kraju w danym momencie władzę. Wystarczy zmiana opcji politycznej i stosunki między krajami potrafią zmienić się diametralnie. Niestety nie zawsze tak jest. Pozostaje sobie życzyć, żeby wśród prawdziwych przyjaciół naszego kraju sympatie i wsparcie nie zmieniały się wraz z daną koniunkturą polityczną.

Zobacz komentarze