SONDUJA.PL

BLOG NEWSY OPINIE POLITYKA SONDY

Zobacz niesamowity spot wyborczy Grzegorza Brauna: „Króluj nam Chryste w Gdańsku i wszędzie!”

rweshgxsrehyseyh54ersdhxfc 1024x629 - Zobacz niesamowity spot wyborczy Grzegorza Brauna: "Króluj nam Chryste w Gdańsku i wszędzie!"
fot. youtube/grzegorzbraun

Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędą się wybory na prezydenta miasta. Wybory zaplanowano na najbliższą niedzielę – 3 marca 2019. Oprócz najbardziej znanej kandydatki, wcześniejszej wiceprezydent miasta, a także obecnej komisarz miasta wyznaczonej przez premiera RP znanym kandydatem jest Grzegorz Braun.

Postać ta znana jest szerzej ze swoich ultrakatolickich poglądów oraz działalności publicystycznej. Z zawodu jest też reżyserem m.in. filmu dokumentalnego „Eugenika”. W swoich wypowiedziach bywa kontrowersyjnych ze względu na swoje silnie prawicowe poglądy. Kandydując na prezydenta RP w 2015 roku uzyskał w I turze 124 1320 głosów, co dało mu poparcie rzędu 0,83%. Poniżej spot wybory przygotowany na wybory prezydenta Gdańska 2019.

W spocie kandydat podkreśla przywiązanie do wiary katolickiej. Treść zaczyna się słowami „Szczęść Boże!”, padają też słowa „Nie będą Niemcy i Żydzi uczyć nas historii, nie będą zboczeńcy wychowywać naszych dzieci.”. Grzegorz Braun żartobliwie kończy swój spot słowami „Króluj nam Chryste w Gdańsku i wszędzie. I jeszcze jedno: nigdy nie kibicowałem Arce Gdynia”.

ZOBACZ TEŻ  SONDA: Czy Jerzy Owsiak powinien wrócić do kierowania WOŚP? [ZAGŁOSUJ]

Zobacz komentarze