SONDUJA.PL

BLOG NEWSY OPINIE POLITYKA SONDY

„Przywróciłem praworządność!” czyli M. Suski wynosi plakat PO w Sejmie [ZOBACZ VIDEO]

suskicarycapraworzodnosc - "Przywróciłem praworządność!" czyli M. Suski wynosi plakat PO w Sejmie [ZOBACZ VIDEO]
fot.youtube

Plakat, a raczej wydrukowana tablica ustawiona była przy drzwiach klubu PO-KO. Tablica ta została ustawiona w lutym po tym jak pojawiły się nagrania rozmów Jarosława Kaczyńskiego z Austriakiem. Tablica ta pokazywała związki Kaczyńskiego z szefami ważnych urzędów, służb jak CBA, ABW itd.

Według Kancelarii Sejmu tablica została ustawiona bez zgody, dlatego Straż Marszałkowska przeniosła ją do depozytu. Politycy opozycji postanowili ustawić w tym miejscu kolejną. Tym razem do gry wkroczył szef gabinetu premiera Marek Suski. Zabrał tablicę pod rękę i z nią wyszedł. W późniejszej rozmowie z dziennikarzami na pytania o tę sytuację odpowiedział bohatersko „Przywróciłem praworządność”. Zaistniałą sytuację telefonem nagrała dziennikarka Dominika Długosz. Nagranie umieściła na twitterze. Zobacz poniżej:

ZOBACZ TEŻ  STYCZNIOWY SONDAŻ: Na jaką partię zagłosują Polacy? ZAGŁOSUJ i Zobacz WYNIKI!

„Oczekuję, że klub PO-KO będzie przestrzegać prawa i nie będzie robić takich prowokacji. Naruszają dobra osobiste wielu ludzi i tym samym narażają powagę Sejmu” tak odpowiedział dziennikarzom Onetu pytany o zaistniałą sytuację. Przekonywał, żę tablica szkalowała jego i jego przyjaciół, a poza tym stała tam nielegalnie. Przypomniał też, że kiedy rządziła PO, nie pozwolono posłom PIS na zorganizowanie wystawy smoleńskiej w Sejmie zakazując ustawiania plakatów i tablic.

Źródło:onet.pl/rp.pl/twitter.com

Zobacz komentarze