SONDUJA.PL

BLOG NEWSY OPINIE POLITYKA SONDY

AKTUALIZACJA Z RANA: Znamy wyniki wyborów do Europarlamentu! Mamy niespodzianki! Podział na województwa…

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego z 26 maja 2019 roku. To kolejne zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości. Tak wynika z sondażu exit poll firmy badawczej Ipsos zrealizowanego dla TVP, TVN i Polsatu.

Według najnowszych sondażowych danych z lokali wyborczych opublikowanych nad ranem z niedzieli na poniedziałek na PiS zagłosowało 45,3 proc. wyborców. Koalicja Europejska osiągnęła wynik 37,9 procent. Spory sukces odniosła również Konfederacja uzyskują prawdopodobnie 2 mandaty i nieznacznie przekraczając próg wyborczy. Porażkę odniósł Kukiz 15, który nie przekroczył progu wyborczego. Zły wynik poniżej oczekiwań otrzymała również Wiosna Roberta Biedronia. Mimo wysokich sondaży uzyskano jedynie 6 % głosów polskich wyborców. Na obrazku wyniki z wieczora wyborczego. Poniżej obrazka najnowsze już zaktualizowane dane z sondażu late poll opublikowanego nad ranem w poniedziałek:

ZOBACZ TEŻ  SONDA: Czy Polacy chcieliby drugiej kadencji Andrzeja Dudy? Zagłosuj i zobacz wyniki!
fot. tvp info

AKTUALIZACJA! Najnowsze dane sondażu late poll Ipsos dla TVN, które zostały opublikowane ok. godz. 4:30 w nocy z niedzieli na poniedziałek wnoszą duże zmiany.  Według zaktualizowanego sondażowego badania LATE POLL wyniki dla komitetów ogólnopolskich kształtują się następująco:

Prawo i Sprawiedliwość – 45,3 proc.

Koalicja Europejska – 37,9 proc.

Wiosna – 6,0 proc.

Konfederacja – 5,2 proc.

Kukiz’15 – 3,8 proc.

Lewica Razem – 1,4 proc.

Podział na województwa i okręgi wyborcze wygląda następująca jak na załączonym obrazku. Znów widzimy tradycyjny już podział na zachodnią i wschodnią część kraju.

Źródło: TVP.INFO

Zobacz komentarze