SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

14-letni Polak zamordowany nożem w Wielkiej Brytanii. Rodzina w rozpaczy

14-letni Polak zamordowany nożem w Wielkiej Brytanii. Młody piłkarz którego nazwisko podano po śmierci nazywał się Tomasz Oleszak. Chłopiec zmarł we wtorek we po tym, jak został przewieziony do szpitala po dźgnięciu nożem w Gateshead, Wielka Brytania -poinformowała policja w Northumbrii.

Nastolatek został poważnie ranny w okolicy Aycliffe Crescent w Springwell Estate około godziny 20:00 w poniedziałek. Pod zarzutem morderstwa został zatrzymany inny 14-letni chłopiec oraz 13-letnia dziewczynka, która została zatrzymana pod zarzutem pomocy sprawcy. Zatrzymani przebywają w areszcie.

Chłopiec był szanowanym dzieckiem. Tomasz Oleszak grał w młodzieżowym klubie piłkarskim Gateshead Cleveland Hall CA. Paul Howson, który zorganizował zbiórkę pieniędzy dla rodziny, napisał: „Tomasz był bardzo miłym, opiekuńczym młodym mężczyzną, został sprowadzony do Wielkiej Brytanii przez rodziców dla lepszego życia i nie zasługiwał na to, co się z nim stało”. „Był bardzo kochanym członkiem swojej lokalnej społeczności i będzie go smutno tęsknić wszyscy, którzy go kochali”.

POPULARNE:  Jasnowidz Jackowski przewidział zestrzelenie samolotu UIA?! "lotnictwo, jakby dotyczyło Iranu", "omyłkowe działania wojenne"

Lokalna policja prowadzi śledztwo w tej sprawie i nie udziela informacji na temat domniemanych okoliczności zdarzenia.

Źródło: bbc.com, dailystar.co.uk, chroniclelive.co.uk

Zostaw swój komentarz!