SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

Donald Tusk w ten sposób skomentował 2 mld zł dla TVP. Mocne słowa. Nazwał TVP….

2 mld zł dla TVP to ostatnio gorący temat. Sam Donald Tusk skomentował dyskusję zapoczątkowaną przez posłów i senatorów opozycji. Chodziło tu o sprawę wsparcia przez Sejm Telewizji Polskiej ogromną kwotą w wysokości 2 miliardów złotych. Temat ten budził wielkie poruszenie w polskiej polityce. Warto jednak wspomnieć, że we wcześniejszych latach również rząd wspierał TVP dodatkowymi transferami.

Powodem wsparcia kwotą niemal 2 miliardów złotych jest to, że media publiczne notują niski wskaźnik wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego. Przekazywana kwota z budżetu państwa ma stanowić rekompensatę za utracone wpływy abonamentowe. W tym roku zaproponowano aby było to 1,95 mld zł. Warto wspomnieć, że w poprzednich latach media publiczne dostały w ramach rekompensaty 1,26 mld zł z budżetu państwa.

POPULARNE:  Wiadomości TVP osiągnęły kolejny szczyt żenady! HIT! To nagranie podbija internet! [VIDEO]

Kiedy sprawa trafiła do Senatu, marszałek Tomasz Grodzki zaproponował, żeby pieniądze przekazać na onkologię zamiast na TVP. Wydaje się to być jednak typowym populistycznym hasłem. Sprawę podchwycili politycy opozycji, a także media antyrządowe. Sprawa przekazania środków dla TVP znów trafiła do Sejmu, w którym to Zjednoczona Prawica ma większość głosów. Sprawa została przegłosowana.

 

W sprawie przekazania tak ogromnej sumy pieniędzy dla mediów publicznych zabrał głos sam Donald Tusk. Jego komentarz pojawił się na twitterze. W odpowiedzi na jego wpis pojawiły się setki słów poparcia od zwolenników opozycji. Były polski premier skomentował sprawę w ten oto złośliwy sposób nazywając media publiczne czyli Polskie Radio i TVP “nowotworem”:

To bardzo subtelna różnica: opozycja chce przeznaczyć dwa miliardy na onkologię, a PiS na nowotwór.

 

Źródło: zet.pl/twitter/wp.pl

Zobacz komentarze
×

Dodaj nas na facebooku