SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

Krystyna Janda chwali się drogą wykwintną kolacją! Fala krytyki z tego jednego powodu

fot. youtube/plaftomaobywatelska

Krystyna Janda jest bardzo znaną polską aktorką. Ostatnio bardzo aktywną również w tematyce polskiej polityki. Artystka nie kryje się ze swoimi poglądami, które można uznać za opozycyjne. W wywiadach przyznaje, że nie potrafi zrozumieć dlaczego Polacy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość. W jej ocenie poparcie dla rządzącej partii wiąże się z jakimś wewnętrznym problemem, z zacofaniem, z brakiem otwartości na współczesny świat. Ponadto aktorka ubolewa, że wiele osób z młodego pokolenia nie docenia zwycięstwa Okrągłego Stołu i współczesnych polskich elit.

Niedawno głośna stała się wypowiedź aktorki dla Gazety Wyborczej, w której Krystyna Janda stwierdziła, że po przemianach transformacji każdy mógł zapracować sobie na taki sukces, jaki jest jej udziałem. Wystarczyło tylko chcieć. Tym razem aktorka opublikowała na swoim profilu na facebooku zdjęcia z wykwintnej kolacji. Zdjęcia podsumowała takim oto opisem:

POPULARNE:  Internauci oszukani! Zbiórka na seicento 150 tys. zł po wypadku Szydło zniknęła. Wiemy kto zabrał pieniądze i nie odda

„Siedzimy po BOSKIEJ ! w Krakowie w Hotelu Rubinstein i jemy cuda!!!
To okoń z risotto z pietruszką ! Jemy wolno żeby przyjemność niebiańska trwała dłużej.
Teraz będziemy jeść polędwicę wołową z foie gras i kasztanami!
Deser, torcik z marakui z białą czekoladą, kumkwatem i maliną. Mniam!
Na koniec czekoladki robione przez szefa kuchni!”

fot. facebook/krystynajanda

Poza tym, że aktorka chwali się bogatym życiem, internautom nie spodobało się jeszcze coś innego. Aktorka jadła danie które nazywa się „Foie gras”. Jest to bardzo kontrowersyjne ze względu na fakt, że powstaje ono z przymusowo tuczonych gęsi i kaczek. Ze względu na okrutne – zdaniem obrońców zwierząt – traktowanie hodowanych w tym celu gęsi na świecie zakazuje się tego typu hodowli.

POPULARNE:  Donald Tusk w ten sposób skomentował 2 mld zł dla TVP. Mocne słowa. Nazwał TVP....

W 2012 roku w Kalifornii zakazano nawet jedzenia tej tradycyjnej francuskiej potrawy. Zwierzęta są przymusowo karmione przez rurkę, tak żeby były przekarmione i jak najbardziej utuczone. Ich tłusta wątroba w efekcie tego potrafi być nawet 10-krotnie większa niż u normalnego ptaka tego gatunku. Z tak wyhodowanych zwierząt przygotowuje się ten znany na świecie francuski rarytas. Mimo tych okrutnych działań, jak widzimy na świecie nadal wiele znanych osób zajada się tego typu smacznościami. Aktorka w komentarzach pod tym wpisem otrzymała wiele niepochlebnych komentarzy od osób, dla których wspieranie takiej hodowli zwierząt jest okrutne.

Źródło: facebook.com/krystyna janda /wyborcza.pl

Zostaw swój komentarz!