SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

Biedroń: „Kocham książki Olgi Tokarczuk”. Pozostali politycy mówią to samo

Książki Olgi Tokarczuk wykupione w księgarniach. Tak brzmią niektóre tytuły dzisiejszych artykułów po tym, jak twórczość polskiej pisarki Olgi Tokarczuk została doceniona przez komitet noblowski. Polska autorka otrzymała Nagrodę Nobla za 2018 rok. , Olga Tokarczuk otrzymała nagrodę – jak napisano w uzasadnieniu – „za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia”.

Książki Olgi Tokarczuk od dawna były bardzo popularne, jednakże dziś stały się wielkim hitem. Pisarka była od dawna jedną z najpopularniejszych żyjących autorek, jednak po takim sukcesie z pewnością zyska kolejne grona czytelników. Tokarczuk dołączyła do grona polskich laureatów literackiej Nagrody Nobla wśród których są już Wisława Szymborska, Czesław Miłosz, Władysław Reymont i pierwszy polski noblista Henryk Sienkiewicz.

Mimo, że autorka ma poglądy związane z polską lewicą, jej twórczość nagle pokochali pozostali polscy politycy. Nagle okazało się, że twórczość Olgi Tokarczuk jest uwielbiana przez naszych czołowych polityków. Książka „Bieguni” została doceniona tym razem przez komitet najbardziej prestiżowej literackiej nagrody. Do czytania historycznej powieści pt.”Księgi Jakubowe” jednej z najbardziej znanych książek polskiej noblistki w 2016 r. przyznawał się też sam Jarosław Kaczyński.

POPULARNE:  Premier Morawiecki ma fatalne wieści! Szczyt zachorowań nastąpi dopiero w maju lub czerwcu

 

 

Źródło: twitter/tvpinfo

Zostaw swój komentarz!