SONDUJA.PL

NEWSY OPINIE POLITYKA SONDY

Lech Wałęsa poprze PSL. Ten MOCNY komentarz Pawła Kukiza zaskoczył wielu

Lech Wałęsa poprze PSL. Tak oznajmił we wpisie na swoich oficjalnym koncie na Facebooku. Styl napisanego tekstu nie pozostawia złudzeń, że napisał go naprawdę  były lider ruchu “Solidarność” prezydent Lech Wałęsa. Charakterystyczne są dla niego bowiem błędy interpunkcyjne. Drugi po Wojciechu Jaruzelskim prezydent III RP ma wyraźne problemy z wpisywaniem spacji przed znakami interpunkcyjnymi.

Lider Solidarności Lech Wałęsa oznajmił, ze poprze PSL – Koalicję Polską z Pawłem Kukizem. Spowodował tym wpisem ogromne zaskoczenie u wielu swoich fanów. Lech Wałęsa, wielki zwolennik zjednoczonej opozycji, od dawna popierał Platformę Obywatelską z którą związany jest jego syn. Przed kilkoma dniami zaciekle atakował rząd na konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej.

POPULARNE:  SONDA: Czy chcesz żeby wybory prezydenckie odbyły się 10 maja 2020?
Na Facebooku Lech Wałęsa we wpisie-oświadczeniu pisze: “Wobec ostatnich, prezentowanych wyników różnych sondaży; Proszę publicznie PO o zwolnienie mnie z danego publicznie słowa, że będę głosował na PO” – napisał i dodał – “Chcę wesprzeć Kosiniaka–Kamysza!”. Nie mogę sobie wyobrazić, by tak zdolny polityk jak Kosiniak-Kamysz, jak i ludzie wsi nie mieli miejsca w parlamencie” – stwierdził polski noblista i były lider Solidarności.
71927763 1309387722565639 1823333060192501760 n 300x293 - Lech Wałęsa poprze PSL. Ten MOCNY komentarz Pawła Kukiza zaskoczył wielu
fot. facebook/Lech Wałęsa

Wiadomość szybko obiegła polskie media. Zaskakująca zmiana poparcia przez Lecha Wałęsę spowodowała zmieszanie po stronie kandydatów Koalicji Polskiej. Pamiętajmy, że w skład niej wchodzą PSL i ludzie Pawła Kukiza, który to nie jest dużym fanem byłego prezydenta. Lider Ruchu Kukiz’15 skomentował w taki o to sposób nagły zwrot akcji i niespodziewane poparcie ze strony Wałęsy:

POPULARNE:  Andrzej Duda w Davos strasznie jąkał się po angielsku [VIDEO] Sikorski kpi z Dudy

Czyżby Paweł Kukiz naprawdę podejrzewał, że poparcie ze strony Wałęsy to akcja służb? Historia z Tajnym Współpracownikiem Bolkiem  za którego wielu Polaków uważa Lecha Wałęsę nie jest zakończona? Zdaniem wielu jest to pocałunek śmierci dla tego ugrupowania. O wszystkim przekonamy się jednak w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

Źrodło: facebook/pawel kukiz , facebook/lech walesa

Zobacz komentarze
×

Dodaj nas na facebooku