SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

Najnowsze dane Eurostatu: Polska na podium krajów UE z najniższym bezrobociem na grudzień 2018!

fot. eurostat

Bardzo dobre informacje z polskiej gospodarki dotyczące poziomu bezrobocia odnotował Europejski Urząd Statystyczny „Eurostat”. Jak wynika z informacji zaprezentowanych pod koniec stycznia 2019 roku, dane za grudzień 2018 roku wskazują, że według metodologii badań Eurostatu stopa bezrobocia w Polsce wynosi jedynie 3,5%. Świadczy to, że Polska gospodarka notuje jeden z najniższych w Europie wskaźników bezrobocia.

Mimo zimy, wynik utrzymał się na takim samym poziomie jak w listopadzie. We wcześniejszych miesiącach stopę bezrobocia w Polsce szacowano odpowiednio: w październiku 3,6%, wrześniu 3,7%. Patrząc na dane ubiegłoroczne w Polsce w tym samym okresie tj. grudniu 2017 roku wynosiło 4,3%. Biorąc pod uwagę różnice względem płci to mniejszą stopę bezrobocia notuje się u kobiet 3,3%, a u mężczyzn wynosi 3,6%. Dużo gorzej sprawa wygląda w przypadku osób młodych tzn. poniżej 25 roku życia. Wśród tej grupy stopa bezrobocia wynosi 10,5%, a średnio w całej Unii Europejskiej wynosi aż 14,9%.

POPULARNE:  SONDA: Czy wierzysz, że rząd PIS dobrze walczy z inflacją?
Stopa bezrobocia na grudzień 2018. Dane: Eurostat.

W Unii Europejskiej najniższe wyniki odnotowały Czechy 2,1% bezrobocia, Niemcy 3,3% i Polska 3,5%. Dla porównania warto spojrzeć na stan gospodarki w Stanach Zjednoczonych, tam wskaźnik bezrobocia wyniósł w grudniu 3,9%. Najgorzej wśród krajów UE sprawa wygląda w takich krajach jak Hiszpania, Włochy i Grecja. Wyniki ekonomiczne tych krajów pozostawiają wiele do życzenia. Największe bezrobocie spośrod 28 krajów Unii Europejskiej w grudniu 2018 roku zanotowano w Grecji 18,6%, Hiszpanii 14,3%,Włoszech 10,3% i Francji 9,1 procent bezrobocia.

Więcej

Źródło:

Zostaw swój komentarz!