SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

O tym się milczy! Polska pobiła rekord w liczbie imigrantów! Zaskakujące dane za 2018 r.

fot.youtube/humanrights

Polska w ostatnich kilku latach dzięki poprawie sytuacji gospodarczej stała się celem dla obywateli wielu krajów. Już wcześniej dane Eurostatu potwierdzały, że Polskie władze wydały w 2017 r. najwięcej spośród wszystkich krajów UE pozwoleń na pobyt dla imigrantów. Było ich prawie 700 tys. Większość z nich otrzymali Ukraińcy. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach imigracja z Ukrainy będzie się nadal wysoka, a to ze względu na trudną sytuację gospodarczą naszego sąsiada.

W skali całej Unii Europejskiej jeśli chodzi o 2017 rok Polska przyznała 22% wszystkich takich pozwoleń co oznacza, że co piąty imigrant do Unii Europejskiej trafił do Polski. Jeśli spojrzymy na powody przyznawania zezwoleń Polska przoduje w Unii Europejskiej w przyznawaniu zezwoleń na zatrudnienie – to aż 59% wszystkich zezwoleń ze względu na zatrudnienie w Unii Europejskiej. Oznacza to tyle, że imigranci przyjeżdżający do Polskie w większości przyjeżdżają w celach zarobkowych.

POPULARNE:  Najnowsze dane Eurostatu: Polska na podium krajów UE z najniższym bezrobociem na grudzień 2018!

Czy jesteś przeciwko imigracji do Polski?

View Results

Loading ... Loading ...

Skąd jednak mowa o rekordowej liczbie imigrantów? Ciekawe dane zaprezentował „Dziennik Gazeta Prawna”. Z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ma wynikać, że w 2018 roku do Polski do pracy na oświadczenia przyjechało 1,1 miliona osób. Do tego dochodzą zezwolenia na pracę. Takich zezwoleń w 2018 roku Polska wydała 450 tysięcy, czyli o 40% więcej niż w roku wcześniejszym. Wszystko więc wskazuje na to, że według twardych danych do Polski w 2018 roku przyjechało łącznie 1,5 miliona imigrantów. Taka liczba przybyszów do Polski jest rekordowa. Nigdy wcześniej polskiej granicy w celach imigracyjnych nie przekroczyło aż tyle osób.

POPULARNE:  Premier Morawiecki ma fatalne wieści! Szczyt zachorowań nastąpi dopiero w maju lub czerwcu

Źródło:dziennik.pl/”Dziennik Gazeta Prawna/wprost.pl”

 

Zostaw swój komentarz!