SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

Obłudny jak Tusk? Zobacz co mówi teraz, a co mówił po zabójstwie politycznym w 2010 roku…

obludny tusk
fot.youtube

Obłudny jak Tusk? Wielu z nas pamięta rok 2010 jako tragiczny rok dla polskiej polityki. W kwietniu rozbił się samolot z prezydentem RP i 95 pozostałymi pasażerami. Po ustąpieniu żałoby narodowej, pogrzebów ofiar wszystko zaczęło wracać do normy. Do normy zaczęły wracać kłótnie i spory polityczne. Wszyscy pamiętamy co działo się na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim już kilka miesięcy po katastrofie. Z pozoru normalna rzecz jaką było cykliczne składanie zniczy i modlitwy pod pałacem prezydenckim spowodowała, że narastała nienawiść wobec PiS.

Tzw. mainstreamowe media czyli jak na tamte czasy wszystkie największe telewizje i portale, napędzały machinę nienawiści coraz bardziej drażniąc widzów i czytelników działaniami PIS, które skupiały się na żałobie i czci wobec zmarłych. Wielu z nas pamięta doskonale sikanie do zniczy, krzyki i ataki słowne. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że wszystko to wspierało poparcie dla partii Donalda Tuska. Przekaz medialny jaki wynikał z przedstawianych wydarzeń był jasny – Jarosław Kaczyński wszystko psuje, za długo ma żałobę, niepotrzebnie organizuje modlitwy, manipuluje ludem, utrudnia.

POPULARNE:  Wiadomości TVP osiągnęły kolejny szczyt żenady! HIT! To nagranie podbija internet! [VIDEO]

Jesienią doszło do zabójstwa na tle politycznym. Sprawca jak przekonywał – chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego – wtargnął więc do biura PIS w Łodzi i zastrzelił jednego z pracowników. Podniosło się larum i głosy naturalnie mówiące o tym, że morderstwo wynikało z kampanii nienawiści PO i mediów wobec PiS. Jak sprawę komentował wówczas urzędujący premier Donald Tusk? Oto cytat wypowiedzi z nagrania przedstawionego niżej:

Obłudny Donald Tusk

„Nie zmienię zdania. Jak najmniej polityki. Widzę coraz wyraźniej, że Jarosław Kaczyński uznał, że to jest wiatr w żagle. Bardzo mi przykro, że po raz kolejny jesteśmy świadkami próby wykorzystywania takich dramatycznych sytuacji do polityki. Tak po ludzku budzi to we mnie taki etyczny niesmak i sprzeciw. Ale trzeba dalej pracować”

 

Mało który polityk jest tak obłudny jak Tusk. Na początku stycznia 2019 roku zamordowano prezydenta Gdańska związanego wcześniej przez wiele lat z Platformą Obywatelską. Jeszcze w dniu śmierci prezydenta miasta, do Gdańska przybył Donald Tusk i postanowił przez nikogo nie proszony wygłosić przemówienie, które bardzo wyraźnie zawierało polityczny przekaz. Tusk mówił tutaj:

„Chcę ci dzisiaj, kochany Pawle obiecać w imieniu nas wszystkich – gdańszczan, Polaków i Europejczyków – że dla Ciebie i dla nas wszystkich obronimy nasz Gdańsk, naszą Polskę i naszą Europę przed nienawiścią i pogardą, przyrzekamy Ci to. Żegnaj Pawle”

Zobaczcie powyższe nagranie, które od jakiegoś czasu krąży w sieci. Czy jest w polityce ktoś bardziej fałszywy i obłudny jak Donald Tusk?

Zostaw swój komentarz!