SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

Papież Franciszek szarpnięty w Watykanie. Uderzył kobietę po rękach [MAMY NAGRANIE!]

Papież Franciszek został szarpnięty przez kobietę podczas spaceru po placu św. Piotra. Popularność Franciszka sprowadziła w tym roku znów wielu turystów. Spotkanie papieża z wiernymi Kościoła Katolickiego w ostatnim dniu roku jest tradycją w Watykanie. Tak stało się również wieczorem w dniu 31.12.2019 na placu świętego Piotra.

Młoda kobieta chwyciła papieża za rękę i szarpnęła gwałtownie w swoją stronę. Franciszek wyraźnie zaskoczony niemal przewrócił się na ziemię. Tylko dzięki własnej przytomności utrzymał równowagę. Kobietą z dużą siłą ciągnęła papieża w swoją stronę do barierek. Jak widzimy na nagraniu Franciszek był wyraźnie niezadowolony z tej sytuacji.

 

Papież Franciszek uderzył kobietę

Zaskoczony papież Franciszek próbował wyrwać się kobiecie z uścisku jej ręki. Kiedy to nie pomagało posunął się do drastycznego kroku. Wykorzystał swoją wolną lewą rękę i szybko uderzył kobietę po rękach. Na nagraniu widać, że sytuacja bardzo zezłościła papieża. Franciszek odchodząc od kobiety miał wyraźnie wściekłą minę na twarzy.

POPULARNE:  Jasnowidz Jackowski przewidział zestrzelenie samolotu UIA?! "lotnictwo, jakby dotyczyło Iranu", "omyłkowe działania wojenne"
papiez uderzyl
fot twitter/cbs

papiez franciszek
fot twitter/cbs

 

Incydent papieża jest szeroko komentowany na świecie. Przeciwnicy papieża wykorzystują to zdarzenie to jego krytyki. Trudno się jednak nie dziwić papieżowi, który ma już 83 lata. Urodził się w 17 grudnia 1936 roku i był arcybiskupem metropolitą Buenos Aires i tym samym prymasem Argentyny w latach 1998–2013. Powszechnie znane są też jego problemy z kręgosłupem co powoduje pewne kłopoty z chodzeniem.

POPULARNE:  Donald Trump: Głosowanie korespondencyjne znacząco zwiększa ryzyko oszustwa w głosowaniu

Nagłe szarpnięcie ręki przez kogoś z tłumu ludzi zaskoczyło i zdenerwowało głowę Kościoła Katolickiego. Papież próbował wyrwać dłoń jednak kobieta nie chciała puścić jego dłoni. Wtedy dał jej „po łapkach” żeby dać jej znać, że nie chce aby do trzymała. Zła mina papieża odchodzącego od tłumu pokazuje, że bardzo go to zdenerwowało.

papiez franciszek incydent
fot. twitter/cbs

Źródło: twitter

Zostaw swój komentarz!