SONDUJA.PL

NEWSY OPINIE POLITYKA SONDY

Piotr Walentynowicz nie może kandydować na prezydenta Gdańska! Znamy powód!

erszs - Piotr Walentynowicz nie może kandydować na prezydenta Gdańska! Znamy powód!
fot.youtube/telewizjarepublika

Piotr Walentynowicz, wnuk znanej działaczki “Solidarności” po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska postanowił zgłosić swoją kandydaturę na prezydenta miasta. Wybory mają odbyć się 3 marca 2019 roku. Głównym faworytem wyborów wydaje się obecna komisarz miasta Aleksandra Dulkiewicz, będąca wcześniej wiceprezydentem w ekipie Pawła Adamowicza. Kolejnym ze znanych kandydatów jest Grzegorz Braun, znany prawicowy publicysta, reżyser.

Jak poinformował w dniu dzisiejszym Piotr Walentynowicz nie będzie mógł kandydować w wyborach na prezydenta miasta Gdańska. Powodem jest fakt, że aby zgłosić kandydaturę w wyborach wymagane jest 3 tysiące podpisów poparcia. Walentynowicz do dziś zebrał 1 tysiąc. Termin przekazania 3 tysięcy podpisów poparcia dla kandydatury mija w dniu dzisiejszym tj 06.02.2019.r.

” Informujemy iż na chwilę obecną jako KWW GDAŃSK DLA MIESZKAŃCÓW, uzyskaliśmy 1/3 wymaganej ilości ważnych podpisów pod listami poparcia. Bardzo krótki okres jaki wyznaczono na zbieranie poparcia, dla komitetu nie posiadającego ogromnych struktur okazał się być zaporowym. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy nas wsparli i podpisali się pod listą, oraz ogromne podziękowania dla znajomych i przyjaciół, zaangażowanych w nasz Komitet. Walkę lepiej honorowo przegrać, niż jej nie podjąć wcale. Następnym razem będzie lepiej”- napisał Walentynowicz. 

POPULARNE:  AKTUALIZACJA Z RANA: Znamy wyniki wyborów do Europarlamentu 26 maja 2019! Mamy niespodzianki!

W wypowiedzi dla portalu onet.pl Walentynowicz wyjaśniał: “Biorąc pod uwagę, że przy zbiórce podpisów pomagało nam kilka zróżnicowanych wiekowo osób, to wynik i tak nie jest najgorszy. Widać, że jakaś mała struktura już się stworzyła, która może zostać wykorzystana przy następnych wyborach.”

Według informacji Onetu Walentynowicz swoje poparcie przekazuje dla Grzegorza Brauna. “Wiem, że Grzegorz, jezeli wygra, zajmie się rozwiązywaniem gdańskich problemów, na które i ja zwracałem uwagę. Mam tu na myśli m.in. mieszkania komunalne, gdzie w tej kwestii panuje w Gdańsku całkowity bałagan.”

Źródło: onet.pl/dziennikbaltycki.pl/facebook.com

Zobacz komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

79 + = 84

×

Dodaj nas na facebooku