SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

Premier Izraela Netanjahu w dobrym humorze. Premierzy V4 polecieli do Izraela, na pytania o Polskę odpowiadali z uśmiechem

Premier Węgier i premier Czech pytani o nieobecność Polski. fot. screen tvp

Wszystko wskazuje na to, że odwołanie szczytu Grupy Wyszehradzkiej popularnie zwanej V4 na niewiele się zdało. Premierzy pozostałych państw polecieli do Jerozolimy odbyć umówione wcześniej spotkania. Mimo tego, że oficjalnie szczyt został odwołany politycy spotkali się jak widać w dobrej atmosferze.

Na konferencji, którą organizował premier Izraela Netanjahu z goszczącymi tam politykami nie było widać atmosfery napięcia. Kiedy zapytano premiera Czech o sytuację związaną z odwołaniem przez Polaków swojej wizyty ten z wyraźnym uśmiechem skomentował dyplomatycznie i wyraził swoje zrozumienie dla polskich spraw.

Z kolei Viktor Orban, który jest jednym z największych sojuszników Izraela w Europie podkreślił na początku, że on sam i jego rząd jest wielkim przyjacielem Polski i również wyraża zrozumienie dla takiej decyzji Polskich władz. Wszystkim tym wypowiedziom towarzyszył premier Izraela Netanjahu, który jak widać na dostępnych nagraniach – był wyraźnie zadowolony.

POPULARNE:  SONDA: Czy popierasz reformę sądownictwa wprowadzoną przez PIS?

Oznacza to z pewnością, że władze Izraela nie przejęły się wcale polskim oburzeniem. Co więcej, pozostałe kraje regionu również nie widzą w zaistniałych oskarżeniach wobec Polski znacznego problemu. Kraje te realizują własne interesy, a sprawy dwustronne między władzami Izraela a władzami Polski nie stanowią dla nich punktu odniesienia.

Zostaw swój komentarz!