SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

Robert Biedroń ogłosił powstanie własnej partii. Znamy już jej nazwę!

Robert Biedroń fot. tvp.info

Robert Biedroń po prezydenturze w Słupsku postanowił wrócić do ogólnopolskiej polityki. Wcześniej był już posłem z ramienia partii Ruch Palikota. W słupsku po 4 letniej kadencji nie ubiegał się o reelekcję. Jego wypowiedzi coraz bardziej wskazywały na to, że chciałby wrócić do Sejmu tworząc własną formację polityczną. Dzisiaj 3 lutego odbyła się konwencja założycielska jego nowej partii. Nazwa nowego przedsięwzięcia tego znanego i kontrowersyjnego posła stała pod wielkim znakiem zapytania.

Podczas konwencji transmitowanej na żywo m.in. w TVP.INFO w szef nowej partii przedstawił założenia programowe. Partia stawia na poglądy liberalne światopoglądowo, socjalizm, antyklerykalizm, proeuropejskość i proekologiczność. Partia z pewnością wpisuje się w tzw. nurt partii pro unijnych i proeuropejskich.

Nazwa pozostała długo tajemnicą dziś ogłoszono, że nazwa partii Roberta Biedronia to „WIOSNA”. Przekaz nazwy jasno sugeruje odrodzenie, powiew świeżości, nowy rozdział, początek czegoś nowego. W tym roku w Polsce już wiosną odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, a jesienią odbędą się wybory parlamentarne do Sejmu oraz Senatu.

POPULARNE:  SONDAŻ NA LUTY: poparcie dla partii politycznych wśród internautów - TY TEŻ ZAGŁOSUJ I ZOBACZ WYNIKI!

Robert Biedroń pochodzi z Podkarpacia, skończył studia z politologii. Deklaruje znajomość języków angielskiego, francuskiego, rosyjskiego i włoskiego. Od młodych lat angażował się w działalność społeczną. W 2001 założył organizację pozarządową o nazwie Kampania Przeciw Homofobii i do 2009 roku był jej prezesem. Do jego szerokiej działalności w wielu organizacjach należała też praca jako publicysta w wielu ogólnopolskich gazetach. W 2011 został pierwszym posłem w Polsce deklarującym otwarcie swój homoseksualizm. W 2014 zdobywając w II turze 15 308 głosów (57,08%)został wybrany prezydentem Słupska – miasta z poważnymi problemami finansowymi.


Zostaw swój komentarz!