SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

Robert Biedroń ogłosił powstanie własnej partii. Znamy już jej nazwę!

Robert Biedroń fot. tvp.info

Robert Biedroń po prezydenturze w Słupsku postanowił wrócić do ogólnopolskiej polityki. Wcześniej był już posłem z ramienia partii Ruch Palikota. W słupsku po 4 letniej kadencji nie ubiegał się o reelekcję. Jego wypowiedzi coraz bardziej wskazywały na to, że chciałby wrócić do Sejmu tworząc własną formację polityczną. Dzisiaj 3 lutego odbyła się konwencja założycielska jego nowej partii. Nazwa nowego przedsięwzięcia tego znanego i kontrowersyjnego posła stała pod wielkim znakiem zapytania.

Podczas konwencji transmitowanej na żywo m.in. w TVP.INFO w szef nowej partii przedstawił założenia programowe. Partia stawia na poglądy liberalne światopoglądowo, socjalizm, antyklerykalizm, proeuropejskość i proekologiczność. Partia z pewnością wpisuje się w tzw. nurt partii pro unijnych i proeuropejskich.

POPULARNE:  Znany poseł wyrzucony z PiS! Sam parlamentarzysta jest zaskoczony taką decyzją

Nazwa pozostała długo tajemnicą dziś ogłoszono, że nazwa partii Roberta Biedronia to „WIOSNA”. Przekaz nazwy jasno sugeruje odrodzenie, powiew świeżości, nowy rozdział, początek czegoś nowego. W tym roku w Polsce już wiosną odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, a jesienią odbędą się wybory parlamentarne do Sejmu oraz Senatu.

Robert Biedroń pochodzi z Podkarpacia, skończył studia z politologii. Deklaruje znajomość języków angielskiego, francuskiego, rosyjskiego i włoskiego. Od młodych lat angażował się w działalność społeczną. W 2001 założył organizację pozarządową o nazwie Kampania Przeciw Homofobii i do 2009 roku był jej prezesem. Do jego szerokiej działalności w wielu organizacjach należała też praca jako publicysta w wielu ogólnopolskich gazetach. W 2011 został pierwszym posłem w Polsce deklarującym otwarcie swój homoseksualizm. W 2014 zdobywając w II turze 15 308 głosów (57,08%)został wybrany prezydentem Słupska – miasta z poważnymi problemami finansowymi.


Zostaw swój komentarz!