SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

S0NDA: Czy Jarosław Kaczyński powinien ODEJŚĆ z polskiej polityki na emeryturę?

Jarosław Kaczyński to postać, która w Polsce budzi wielkie emocje. Ten polityki z ponad 30 letnim doświadczeniem w polityce należy do jednego z najzdolniejszych przedstawicieli grona polityków wywodzących się z epoki zmian ustrojowych. Tak jak Donald Tusk, Jarosław Kaczyński pełnił ważne funkcje w Polsce już na początku lat 90-tych. Obaj Panowie byli już rozpoznawalnymi politykami. Jarosław Kaczyński swój wielki sukces osiągnął w 2005 roku wygrywając wybory parlamentarne, a także w osobie swojego brata i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego. W tym samym roku wygrał on bowiem wybory na stanowisko Prezydenta RP.

Po burzliwych latach koalicji rządowej wraz z Samoobroną i nacjonalistyczną LPR Romana Giertycha w 2007 roku rząd Jarosława podał się do dymisji i rozpisano nowe wybory 2 lata przed planowanym końcem kadencji Sejmu. Rząd PIS notował wysokie poparcie w granicach 30% co dawało wysokie szanse na wygranie wyborów. Ku zaskoczeniu wielu, w ostatnich tygodniach przed wyborami 2007 roku Platforma Obywatelska dzięki świetnej kampanii wygrała z dużym wynikiem wybory do Sejmu.

POPULARNE:  GRUDNIOWY SONDAŻ: Na jaką partię zagłosowaliby polscy internauci? Ty też ZAGŁOSUJ!

Czy chcesz żeby Jarosław Kaczyński odszedł z polskiej polityki na emeryturę?

View Results

Loading ... Loading ...

Wtedy partia Jarosława Kaczyńskiego znalazła się w opozycji. Donald Tusk główny konkurent Kaczyńskiego w obliczu słabnącego poparcia i wybuchu afery taśmowej zainteresował się kandydowaniem do struktur UE. Rok 2015 przyniósł ponownie zwycięstwo PiS, dzięki czemu od 5 lat Jarosław Kaczyński jako prezes rządzącej partii jest jedną z najbardziej wpływowych osób w Polsce.

Działania Jarosława Kaczyńskiego są ściśle śledzone przez media. Każde zachowanie Kaczyńskiego ląduje na czołówki gazet, portali i programów telewizyjnych. Zachowania i słowa prezesa są żywo i emocjonalnie komentowane przez Polaków. Zdaniem wielu, 71 letni Jarosław Kaczyński tworzy wiele zła. Dla innych jest to człowiek, który jako jeden z niewielu dba o kraj i troszczy się o jego dobrobyt. Działania na wsparcie socjalne Polaków mają być tego przykładem. Z drugiej strony agresywne wypowiedzi względem jego przeciwników politycznych jak i światopoglądowych powodują skrajne emocje wśród Polaków.

POPULARNE:  Sonda: Czy popierasz strajki kobiet w sprawie aborcji?

W ostatnim czasie zdarzyło się wiele kontrowersyjnych decyzji obozu władzy. Niezadowolenie grup społecznych objawiło się w strajkach o wolne sądy, konstytucję, strajk kobiet i nielubianą przez rolników 5 dla zwierząt. Wszystkie te decyzje, które uderzyły w poparcie dla Zjednoczonej Prawicy spowodowały, że osłabł autorytet Jarosława Kaczyńskiego wśród polskiej prawicy. Pojawiły się nawet komentarze sugerujące, że prezes PiS powinien już kończyć swoją przygodę z polityką i oddać stery na prawicy młodszym politykom. Emerytura prezesa PIS zmieniłaby znacząco scenę polityczną w Polsce. Niestety nikt nie chciał wskazać kto mógłby zostać kolejnym prezesem Prawa i Sprawiedliwości.

Zostaw swój komentarz!

Warning: Undefined array key "position" in /profiles/k/ko/kom/komentuj24/sonduja.pl/wp-content/plugins/quick-adsense-reloaded/includes/template-functions.php on line 3349

Warning: Undefined array key "position" in /profiles/k/ko/kom/komentuj24/sonduja.pl/wp-content/plugins/quick-adsense-reloaded/includes/template-functions.php on line 3349

Warning: Undefined array key "position" in /profiles/k/ko/kom/komentuj24/sonduja.pl/wp-content/plugins/quick-adsense-reloaded/includes/template-functions.php on line 3349