SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

Służba Więzienna: Brunon Kwiecień został znaleziony martwy w więzieniu!

źródło: youtube/uwagatvn

W więzieniu we Wrocławiu dziś rano, kiedy Brunon Kwiecień miał się stawić na wizyte u okulisty został znaleziony martwy. Leżacy na łóżku Brunon K. Nie dawał oznak życia. Mimo przeprowadzonej próby akcji reanimacyjnej nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

Wezwano karetkę jednak kontynuacja reanimacji nie przyniosła rezultatu i lekarz stwierdził zgon mężczyzny. O zdarzeniu powiadomiono policję oraz prokuraturę. Przyczyna śmierci nie jest znana, sprawę wyjaśni prawdopodobnie sekcja zwłok.

Brunon Kwiecień w 2012 roku zostało oskarżony o planowanie ataku terrorystycznego na Sejm, nakłanianie w 2011 r. dwóch studentów do przeprowadzenia zamachu oraz nielegalne posiadanie broni i handel nią.

POPULARNE:  Obłudny jak Tusk? Zobacz co mówi teraz, a co mówił po zabójstwie politycznym w 2010 roku...

Brunon K. był doktorem chemii, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Według oskarżycieli zamierzał zdetonować w pobliżu Sejmu cztery tony materiałów wybuchowych na bazie saletry.. Do eksplozji miało dojść podczas posiedzenia z udziałem prezydenta, premiera i ministrów. Miało to spowodować wielkie zmiany w polskiej polityce.

Brunon Kwiecień podczas śledztwa potwierdzał jedynie, że zajmował się przygotowywaniem i opracowywaniem zamachu na Sejm, ale nie uważał że jest winny tego planowania ponieważ był inspirowany przez inną osobę. W śledztwie Kwiecień przyznał się do tego, że przygotowywał i opracowywał zamach na gmach Sejmu, natomiast nie poczuwał się do winy i twierdził, że namawiała go inna osoba, która jak się okazało złożyło na niego zawiadomienie. Nie przyznał się do podżegania studentów ani do posiadania broni i handlu nią.

POPULARNE:  PILNE: Prezes TVP Jacek Kurski: Podaje się do dyspozycji Pana prezydenta

www.youtube.com/watch?v=AB8qgSFaHdk

Źródło: onet.pl/interia.pl

Zostaw swój komentarz!