SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

Słynny Tomasz Piątek moderatorem w antykatolickiej grupie „Stop KATOfaszyzmowi”?

Krzysztof Piątek jest pisarzem, który w ostatnich latach stał się znaną medialnie postacią. Wszystko za sprawą kontrowersyjnej książki na temat Antoniego Macierewicza. Autor wcześniej pracował jako dziennikarz i felietonista w lewicowo-liberalnych gazetach. Dwie jego powieści nominowane były do nagrody Paszport Polityki. W 2009 został nominowany do Nagrody Literackiej „Nike”.

W 2017 roku wydał kontrowersyjną książkę „Macierewicz i jego tajemnice”, która w ciągu miesiąca sprzedała się w 100 tysiącach egzemplarzy. Książka ta wywołała wielką falę krytyki ze strony prawicy i ogromne zainteresowanie po stronie lewicowo-liberalnej opozycji w Polsce. Książka ta wskazuje na powiązania Macierewicza z osobami z rosyjskiego wywiadu. Dzieło to nagrodzono Nagrodą Wolności Prasy przyznawaną m.in. przez Reporterów bez Granic oraz Nagrodą Wolności i Przyszłości Mediów przyznawaną przez Medienstiftung der Sparkasse Leipzig. Jak czytamy na wikipedii pisarz jest członkiem Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

POPULARNE:  SONDA: Czy rząd PIS dobrze sobie radzi z koronawirusem?
fot. wpis w grupie na facebooku

Ostatnie znane książki pisarza to: Antypapież (2011), Macierewicz i jego tajemnice (2017), Macierewicz. Jak to się stało (2018). Jak więc widzimy tematyka byłego ministra obrony narodowej w ostatnich latach bardzo zajęła autora. We wpisach nadal porusza temat osoby Antoniego Macierewicza. Jak widzimy na zdjęciach pisarz ma też najwyraźniej poglądy antykatolickie.

fot. screen facebook

Zostaw swój komentarz!