SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

SONDA: Czy adopcja dzieci przez pary gejów powinna być w Polsce legalna?

Adopcja dzieci przez pary gejów jest w Polsce nielegalna. Nie da się jednak ukryć, że w Europie i na świecie coraz więcej krajów zezwala na taki czyn. W świetle liberalizującego się polskiego społeczeństwa sprawa ma jednak coraz więcej zwolenników. Pojawią się już wiele argumentów za zgodą na to by adopcja dzieci przez takie pary była w Polsce legalna.

Zwolennicy takiej adopcji wskazują, że dzięki temu dzieci mają lepsze warunki niż w domach dziecka, są otoczone opieką i miłością swoich przybranych homoseksualnych rodziców. Zdaniem niektórych z nich, geje są zazwyczaj bogaci więc dziecko będzie miał dobre warunki materialne. Ponadto, zdaniem zwolenników geje mają prawo do tego by móc wychowywać dzieci.

POPULARNE:  Para gejów całuje się w akcji "Idź na wybory! Wybierz Wolność 13.10.2019" [VIDEO]

Czy adopcja dzieci przez pary gejów powinna być w Polsce legalna?

View Results

Loading ... Loading ...

Przeciwnicy argumentują, że jest to niesmaczne. Wielu z nich uważa homoseksualizm za coś niezgodnego z naturą. Wśród innych przeciwników tego pomysłu jest też opinia, że dzieci adoptowane przez takie rodziny są narażone na niebezpieczeństwa seksualne. Pojawiają się też obawy, że takie dziecko może mieć zaburzenia psychiczne ponieważ, jego wychowywanie przebiegałoby w dość nienaturalny sposób – bez 2 płci tj. mamy i taty. Wskazują też, że adopcja dzieci przez pary gejów wzbudzałaby kpiny i narażenie na przemoc ze strony rówieśników i innych dzieci w szkołach. Takie dziecko byłoby wyśmiewane przez inne dzieci.

Prawa dla osób LGBT

W polskim prawie jak na razie nie ma zgody na śluby homoseksualistów ani związki partnerskie dla osób bez względu na płeć. Polskie społeczeństwo z roku na rok według badań wyraża jednak coraz większe poparcie dla zalegalizowania związków tej samej płci. Ze względu na znaczny sprzeciw wobec takich pomysłów, temat wydaje się być kwestią coraz bliższej przyszłości. Wiele zależy od tego czy rządząca w Polsce partia utrzyma władzę. Wygrana opozycji oznacza bowiem szybką liberalizację praw związanych z osobami LGBT.

POPULARNE:  Krystyna Janda chwali się drogą wykwintną kolacją! Fala krytyki z tego jednego powodu

Fot. pixabay

Zostaw swój komentarz!