SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

SONDA: Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem Polski?

Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem Polski, po tym jak rozpoczął swoją kadencję po wygraniu wyborów prezydenckich w 2015 roku? Przypomnijmy, że zarówno w pierwszej jak i w drugiej turze pokonał w nich prezydenta Bronisława Komorowskiego. Po 5 latach kadencji ponownie wygrał wybory w 2020 roku ciesząc się uznaniem większości wyborców. Trudna walka, z nieoczekiwanym kandydatem opozycji Rafałem Trzaskowskim trwała do ostatniej chwili. Wszystko za sprawą podmiany kandydatko PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, której kandydatura notowała fatalne wyniki.

Przesuwanie terminu wyborów w zamieszaniu po próbie tzw. wyborów kopertowych spowodowało bowiem podmianę kandydata na prezydenta u głównej partii opozycyjnej. Rafał Trzaskowski jako nowy kandydat zanotował znacznie lepsze poparcie. Nie da się ukryć, że był on zdecydowanie sprawniejszym kandydatem niż ewidentnie nieradząca sobie Małgorzata Kidawa-Błońska.

POPULARNE:  SONDA: Andrzej Duda – dobry prezydent czy marionetka? GŁOSUJEMY

Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem Polsk?

View Results

loading - SONDA: Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem Polski? Loading ...

Pytanie czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem powinno pojawiać się co pewien czas. Sytuacja panująca na świecie w ostatnim czasie utrudniała sprawne poruszanie się po światowych salonach. Jest to o tyle ważne, że rola prezydenta w Polsce w dużej mierze ma związek z reprezentowaniem kraju poza granicami. Ponadto prezydent ma rolę, która ma potwierdzać lub odrzucać projekty zatwierdzane przez parlament. Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że prezydent Andrzej Duda ma zbieżne poglądy z rządzącą w Polsce większością.

Po tym jak prezydent Andrzej Duda wygrał wybory rozpoczął drugą kadencję. Prezydentem Polski będzie on jeszcze przez ponad 4 lata, do sierpnia 2025 roku. Jest jak dotąd drugim prezydentem w powojennej historii Polski wybranym na to stanowisku drugi raz z kolei. Wcześniej udało się to jedynie Aleksandrowi Kwaśniewskiemu. Natomiast gen. Wojciech Jaruzelski, Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski oraz do swej tragicznej śmierci prof. Lech Kaczyński pełnili swoją funkcję przez jedna kadencję.

POPULARNE:  SONDA: Czy Polacy chcieliby drugiej kadencji Andrzeja Dudy? Zagłosuj i zobacz wyniki!

Zobacz komentarze
×

Dodaj nas na facebooku