SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

SONDA: Czy chcesz dymisji marszałka senatu profesora Grodzkiego?

Sonduja.pl – Twój Portal

Dla profesora Grodzkiego nie jest to łatwy czas. Politycy PiS uważają, że Polacy chcą dymisji marszałka senatu – profesora Tomasza Grodzkiego. Związane jest to z kilkoma publicznymi oskarżeniami jakoby w czasie swojej pracy jako lekarz miał brać łapówki.  Według oskarżeń marszałek miał się dopuścić korupcji w swoim gabinecie. Miał się domagać dodatkowych pieniędzy za operacje. Dodatkowo w związku z tym, że marszałek senatu poprosił komisję wenecką o wsparcie PiS twierdzi, że prof. Grodzki złamał konstytucję.

Profesor Tomasz Grodzki nie przyznaje się do czerpania korzyści z korupcji. Zaprzecza pojawiającym się oskarżeniom. Twierdzi, że nie przyjmował nigdy łapówek od pacjentów oraz kierował się zawsze wysoką etyką zawodową. W słowa polityka wierzą przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. Partia profesora, obecnego marszałka senatu doszukuje się w tych oskarżeniach politycznej walki. Jako argument podają też fakt, że osoby mówiące na temat wręczania łapówek lekarzowi chcą pozostać anonimowe. A Wy jakie macie zdanie w tej kwestii?

Dymisja profesora Grodzkiego

Czy chcesz dymisji profesora Grodzkiego z funkcji marszałka senatu?

View Results

loading - SONDA: Czy chcesz dymisji marszałka senatu profesora Grodzkiego? Loading ...

Politycy Prawa o Sprawiedliwości, partii która straciła większość w senacie nie wierzą w tłumaczenia lekarza. Europoseł Joachim Brudziński mówił: “To, że Grodzki powinien podać się do dymisji to jest chyba dla zdecydowanej większości Polaków oczywistą oczywistością”. Brudziński przypomniał też, że komercyjne media przychylne Platformie Obywatelskiej delikatnie wypowiadają się o tej sprawie. Zupełnie inaczej było, kiedy pojawiały się oskarżenia wobec marszałka Kuchcińskiego w sprawie nadużywania lotów służbowymi samolotami.

Senatora bronią partyjni koledzy z PO. “Niech Radio Szczecin jakieś dowody przedstawi. Póki co, nie słyszałem ani jednego z imienia i nazwiska udowodnionego faktu. Myślę, że te wszystkie oszczerstwa i kłamstwa to metody hejterskie. Obrzucić błotem, a później nie ma tego, kto tym błotem rzucał. To dowód na to, że marszałek Grodzki jest problemem dla Prawa i Sprawiedliwości”– mówił Andrzej Halicki, obecnie eurodeputowany z PO. Wiele wskazuje też na to, że gdyby oskarżenia się potwierdziły marszałek uniknie kary ze względu na przedawnienie.

Źródło: tvpinfo

Zobacz komentarze
POPULARNE:  Duda czy Komorowski. SONDA: Kto był lepszym prezydentem Polski? ZAGŁOSUJ!
×

Dodaj nas na facebooku