SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

SONDA: Czy chcesz wyjścia Polski z Unii Europejskiej? GŁOSUJ

Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004 roku. Droga do wstąpienia zaczęła się już w 1994 roku kiedy to złożono oficjalny wniosek o członkostwo Polski w Unii Europejskiej.

Statystyki oficjalnych badań z ostatnich lat wskazują, że Polska jest jednym z tych  krajów w Europie, w których wśród obywateli mamy do czynienia z dużym poparciem dla istnienia UE i członkostwa w niej. Trzeba też wspomnieć, że Polska stała się jednym z największych beneficjentów środków pieniężnych na rozwój infrastruktury kraju, które dały fundusze unijne. Złą stroną tej sytuacji jest to, że Polska straciła część swojej niezależności. Władze UE mają możliwości wpływania na działania rządu w Polsce.

POPULARNE:  SONDA: Czy chcesz żeby wybory prezydenckie odbyły się 10 maja 2020?

Czy chcesz wyjścia Polski z Unii Europejskiej?

View Results

Loading ... Loading ...

Mamy też w Polsce grupę ludzie sceptycznie nastawioną do Unii Europejskiej. Twierdzą oni, że wyjście Polski z UE pozwoliłoby na jeszcze lepszy rozwój gospodarczy i większą swobodę. Wielu przeszkadza też nadmierne mieszanie się unijnych polityków w sprawy wewnętrzne kraju. Trudno powiedzieć, czy tzw. POLEXIT jest w ogóle prawdopodobny, jednak warto zapytać was o zdanie. Dyskusja w komentarzach mile widziana.

POPULARNE:  "The Guardian" przyznaje: Donald Tusk został szefem Rady Europejskiej dzięki wsparciu kanclerz Angeli Merkel

CZEKAMY NA TWÓJ KOMENTARZ!

Zostaw swój komentarz!