SONDA: Czy minister Czarnek jest dobrym ministrem edukacji narodowej?
Minister Czarnek od początku objęcia stanowiska ministra Edukacji Narodowej budzi kontrowersje. Profesor prawa ma bowiem konserwatywne poglądy, które wzbudzają silne reakcje w skrajnie lewicowych kręgach. Oliwy do ognia dolewają tutaj dość twarde działania ministra Czarnka, który jest pewny słuszności swoich działań.
Profesor Przemysław Czarnek ma 44 lata, To doktor habilitowany nauk prawnych, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jako polityk związany ze Zjednoczoną Prawicą pełnił funkcję wojewody lubelskiego (2015–2019), od 2019 roku poseł na Sejm IX kadencji, a od 2020 roku pełni rolę ministra edukacji i nauki.

Wśród kontrowersji zarzucanych mu przez skrajnie lewicowe środowiska należą dodanie do kanonu lektur twórczości tzw. kardynała Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego oraz co nie da się ukryć wybitnego Polaka Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Kontrowersje wzbudziło też wymaganie by każde dziecko musiało uczestniczyć w lekcjach religii lub etyki. Przypomnijmy, że etyka jest przedmiotem w szkolnictwie wielu zachodnich ateistycznych krajów. W Polsce coraz większa część społeczeństwa uważa, że lekcje religii powinny być w Polsce zlikwidowane.
Do kontrowersji zalicza się też jego bezkompromisowy stosunek do działalności organizacji LGBT. Minister Czarnek wydaje się być ich zdecydowanym przeciwnikiem chcąc chronić dzieci przed treściami jakie głoszą te organizacje. Nie da się ukryć, że również wzrasta w Polsce poparcie dla związków partnerskich i śluby homoseksualistów. Czy działania ministra mają sens i okażą się skuteczne?