SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

SONDA: Czy popierasz reformę sądownictwa wprowadzoną przez PIS?

Sonduja.pl – Twój Portal

Na pytanie czy Polacy popierają reformę sądownictwa realizowaną przez rząd Prawa i Sprawiedliwości trudno odpowiedzieć. Różnie zadane pytania powodują różnego rodzaju odpowiedzi. Na pytanie czy zmiany w funkcjonowaniu sądów są potrzebne z pewnością wielu Polaków odpowie twierdząco. Problemem jest jednak kwestia zmian jakie są wprowadzane. Niepokój ekspertów jak i polskiej opozycji parlamentarnej skupiony jest głównie na tym, że rząd wprowadzając zmiany skupił się jednak na czymś innym.

Głównie zastrzeżenia dotyczą tego, że reforma sądownictwa wprowadzona przez PIS skupia się głównie na zmianach personalnych. Zdaniem polityków opozycji w reformie chodzi tylko o wymianę osób w sądach na osoby współpracujące lub zaufane dla polityków rządzącej partii. Wprowadza się też karanie sędziów co może być zbyt bardzo wykorzystywane przez polityków. Sprawa budzi wiele kontrowersji wśród wielu sędziów i prawników.

POPULARNE:  Słynny Tomasz Piątek moderatorem w antykatolickiej grupie "Stop KATOfaszyzmowi"?

Polacy popierają reformę sądownictwa?

Politycy PIS twierdzą, że Polacy popierają reformę sądownictwa. Jak twierdzą, tego oczekują od nich wyborcy. Temat zbyt długo ciągnących się spraw w polskich sądach znany jest od dawna. Mimo to, według zapewnień opozycji wprowadzane zmiany nie  będą skutkowały skróceniem realizacji spraw. Istnieje wyraźne zagrożenie, że niewygodni sędziowie będą eliminowani z zawodu poprzez karny urząd jakim ma być Izba Dyscyplinarka Sądu Najwyższego. Kontrowersje budzi fakt, że wśród wchodzących w jej skład osób większość do osoby związane z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro.

Loading ... Loading ...

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jednak nie sprawia wrażenia aby skala oburzenia wywołała u niego strach. Swoje reformy kontynuuje nie bacząc na negatywne komentarze. Pojawia się coraz więcej komentarzy mówiących o tym, że Zbigniew Ziobro chce w ten sposób zdobyć popularność wśród prawicowych wyborców. Nie da się jednak ukryć, że ostatnie działania bardzo szkodzą prezydentowi Dudzie. Andrzej Duda już za kilka miesięcy będzie się starał o reelekcję. Konflikt w sprawie sądów i poparcie dla ustawy ze strony Andrzeja Dudy z pewnością zniechęci bardziej liberalnych wyborców do oddania na niego głosu. Wybory na prezydenta odbędą się w maju 2020.

Zostaw swój komentarz!