SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

SONDA: Czy rząd PiS jest winny ogromnym brakom węgla na zimę?

 

Wiele Polskich domów nadal nie jest zaopatrzonych w zapasy węgla na mroźną zimę. Problemem są gigantyczne ceny oraz braki towaru. Sytuacja na rynku węgla może stać się największym kryzysem poparcia dla rządu PiS. Przypomnijmy, że premier Mateusz Morawiecki wraz z członkami rządu zapewniał, że węgla nie zabraknie. Minister Anna Moskwa zapewniała, że węgiel będzie dostarczany do kraju z innych rejonów świata.

Węgiel z dalekich krajów już do Polski dociera, problem jednak w tym, że jest on fatalnej jakości. Cena takiego towaru często przekracza cenę polskiego węgla. Nie jest to więc dla Polaków żadną pociechą.

POPULARNE:  SONDA: Czy rząd PIS dobrze sobie radzi z koronawirusem?

Warto zauważyć, że wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, a szerzej mówiąc Zjednoczonej Prawicy bardzo często mieszkają w małych miejscowościach i w domach jednorodzinnych. Takie domy w przeważającej mierze opalane są właśnie węglem. Polacy masowo szukają węgla, którego często nie ma w składach. Jeżeli jakimś cudem uda się znaleźć węgiel to jego cena wynosi 300% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Czy rząd PIS jest winny ogromnym brakom węgla w Polsce?

View Results

Loading ... Loading ...

Sytuacja na rynku węgla może rozsierdzić miliony Polaków. Już teraz wiele gospodarstw szuka zamiennika w postaci opalania drewnem. Niestety tu również można się przekonać o tym, że dostęp do węgla opałowego do nie lada wyzwanie. Już teraz występują duże problemy z dostępnością.

POPULARNE:  Duda czy Komorowski. SONDA: Kto był lepszym prezydentem Polski? ZAGŁOSUJ!

Strach pomyśleć co się wydarzy, gdy do Polski zima zawita na dobre. Czy możemy się spodziewać ogromnej fali strajków na terenie kraju? Czy wyborcy PIS po wielu latach odwrócą się od rządzącej partii? Na te pytania wkrótce poznamy odpowiedź. Zima nadchodzi.

 

 

Zostaw swój komentarz!