SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

SONDA: Czy rząd powinien zamknąć Kościoły na czas lockdownu?

Temat tego czy rząd powinien zamknąć Kościoły na czas lockdownu jest ciągle żywy. To czy Kościoły powinny zostać zamknięte w czasie lockdownu porusza wielu Polaków. Sprawa wzbudza największe emocje w lewicowo-liberalnej części społeczeństwa. Wśród przeciwników Kościoła sprawa zamknięcia Kościołów z powodu rozprzestrzeniania się wirusa i tzw. trzeciej fali zakażeń wydaje się być nadzwyczaj ważna.

Limit wprowadzony przez rząd mówiący o 1 osobie na 20 metrów kwadratowych powoduje, że w większości polskich kościołów zmieści się maksymalnie kilkadziesiąt osób. Są to więc znacznie mniejsze liczby jak w czasie gdy żadnych zakazów nie wprowadzano. Z drugiej strony nakaz zamknięcia nawet małych salonów fryzjerskich w których dziennie przebywa mniej osób niż podczas jednej mszy świętej. Biznes i finanse polskich rodzin znacząco jednak cierpią na wprowadzanych ograniczeniach.

POPULARNE:  SONDA: Czy rząd PIS jest odpowiedzialny za zatrucie Odry?

Czy Kościoły powinny zostać zamknięte w czasie lockdownu?

View Results

Loading ... Loading ...

Niemożność pójścia do pracy, zwłaszcza dla osób prowadzących własny biznes jest trudnym doświadczeniem. Przedsiębiorcy w obawie o swoje rodzinne finanse i poprzez zastoje w spłatach kredytów sięgają po różne sposoby obejścia zakazów. Znaczna część pracowników zasila branże w których nie ma możliwości pracy zdalnej. Widoczne już jest znudzenie i zniecierpliwienie społeczeństwa zmęczonego ostatnim rokiem zakazów.

Trzeba jednak pamiętać, że chodzi tu o ludzkie życie. W sytuacji gdy na świecie nadal nie ma lekarstwa potrafiącego skutecznie zwalczyć wirusa pozostaje nam unikać zakażeń. Przełom marca i kwietnia to tzw. sezon grypowy w Polsce. Nasze organizmy po czasie zimowym są już osłabione przez co łatwiej poddajemy się zarażeniom. To wszystko sprawia, że przestrzeganie dystansu społecznego w najbliższym czasie jest najlepszą maseczką i najlepszym lekiem.

Zostaw swój komentarz!