SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

SONDA: Jarosław Kaczyński przejdzie do historii jako mąż stanu? TAK CZY NIE

ywq53fv45gf - SONDA: Jarosław Kaczyński przejdzie do historii jako mąż stanu? TAK CZY NIE
fot. youtube

Mimo tego, że Jarosław Kaczyński jest obecnie zwykłym posłem odgrywa on bardzo ważną rolę w polskiej polityce. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że jako prezes Prawa i Sprawiedliwości – partii, która wygrała wybory  jest to postać najważniejsza w obecnej sytuacji politycznej w Polsce.

Karierę polityczną rozpoczął w latach 80. wraz z rozwojem Solidarności. W roku 1990 powstała partia Porozumienie Centrum nazywana przez niektórych wcześniejszym PiS. To z tamtej partii z początku lat 90. tych wywodzi się wielu najbardziej zaufanych polityków Jarosława Kaczyńskiego i wiele głównych twarzy PiS. Trzeba przyznać, że Jarosław Kaczyński od wielu lat jest jedną z głównych postaci III RP. Nie można też zaprzeczyć, że to on wywindował 2 osoby na stanowisko prezydenta RP, a także dwie osoby na stanowisko premiera RP plus on sam.

POPULARNE:  SONDA: Czy uważasz, że demokracja w Polsce jest zagrożona przez rządy PiS?

Czy Jarosław Kaczyński przejdzie do historii Polski jako mąż stanu?

View Results

loading - SONDA: Jarosław Kaczyński przejdzie do historii jako mąż stanu? TAK CZY NIE Loading ...

Chociaż budzi on skrajne emocje to ma znaczą rzeszę swoich zwolenników stanowiących około 1/3 społeczeństwa. Czy przejdzie on do podręczników jako mąż stanu i jedna z najważniejszych postaci w polskiej polityce III RP? Wpływy Jarosława Kaczyńskiego w polskiej polityce są bardzo duże. Mając na uwadze fakt, że w polskiej historii mężowie stanu jak Piłsudski czy Dmowski, również mieli rzesze zwolenników ale i bardzo dużą liczbę skrajnych przeciwników.

Zapraszamy do komentarzy i wyrażania waszych opinii poniżej!

Zobacz komentarze
×

Dodaj nas na facebooku