SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

SONDAŻ: Prezydent Donald Tusk? Czy powinien kandydować na prezydenta Polski w 2020 roku?

fot. youtube

Prezydent Donald Tusk?  W 2019 roku zakończył ostatnią, drugą już kadencję w Radzie Europejskiej. Były polski premier urodził się w 1957 roku i ma już niemal 63 lata, więc jest to jeszcze wiek zbyt młody jak na polityka by zakończyć karierę.  Przez ostatnie 15 lat był jedną z głównych postaci polskiej polityki, dlatego można przypuszczać, że jeszcze będzie chciał wrócić do polskiej polityki. Chociażby dlatego, żeby załatwić własne sprawy z rządzącym obecnie w Polsce Prawem i Sprawiedliwością, a także Jarosławem Kaczyńskim. Trzeba przyznać, że ten niepozornie wyglądający polityk z Pomorza to silny i twardy polityczny gracz.

Tusk budzi obecnie skrajne uczucia. Sam lubi zaogniać sytuację i dodawać komentarze, które wprawiają w złość jego politycznych konkurentów. Katastrofa smoleńska, która wydarzyła się w czasie jego rządów również nie przysparza mu sympatii. Przez wielu jest jednak widziany na stanowisku prezydenta RP. Jak już wcześniej wspomniano jest on jeszcze dość młodym politykiem. Po tym jak zauważył, że w polskim społeczeństwie jego notowania nie są na tyle wysokie aby mógł wygrać wybory – ogłosił, że nie będzie ubiegał się o to stanowisko w 2020 roku. 

POPULARNE:  Zobacz niesamowity spot wyborczy Grzegorza Brauna: "Króluj nam Chryste w Gdańsku i wszędzie!"

Prezydent Donald Tusk w kampanii prezydenckiej w 2025 roku?

Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na to, że po kolejnej kadencji prezydenta, Donald Tusk wciąż nie będzie bardzo wiekowym politykiem. W wyborach prezydenckich będzie miał 68 lat. Na świecie mamy bardzo wielu prezydentów w podobnym wieku. Co ważne, były premier podczas pracy w Brukseli nauczył się języka angielskiego. Sam zainteresowany ewentualne przyszłości nie mówi nie. Taki zachowaniem prawdopodobnie potwierdza, że w 2025 roku hasło prezydent Donald Tusk powróci do polskich mediów. Wtedy w polskiej polityce sytuacją z pewnością będzie wyglądała zupełnie inaczej niż obecnie.

POPULARNE:  SONDA: Biedroń chciałby zostać prezydentem Polski! Czy chcielibyście takiego prezydenta? GŁOSOWANIE

Czy Donald Tusk powinien kandydować na prezydenta Polski w wyborach w 2020 roku?

View Results

Loading ... Loading ...

Tusk był przez 7 lat premierem Rzeczypospolitej Polskiej, a także został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej. Funkcję sprawował w latach 2014-2019. Ostatnia jego polityczna porażka była w 2005 roku, kiedy prowadził w wyścigu o fotel prezydenta RP, ale w II turze wyborów pokonał go Lech Kaczyński. Po zakończeniu kadencji na prześmiewczo nazywanej funkcji „króla Europy” został wybrany przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. 

CZEKAMY NA WASZE KOMENTARZE

Zostaw swój komentarz!