SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

Szok! Premier tego kraju oficjalnie zgłosił Donalda Trumpa do Pokojowej Nagrody Nobla!

fot.youtube

18 lutego świat obiegła wiadomość o tym, że 45. prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump został zgłoszony jako kandydat do Pokojowej Nagrody Nobla. Nagroda Nobla w tej dziedzinie przyznawana jest przez Norweski Komitet Noblowski, za „najlepszą pracę na rzecz braterstwa między narodami, likwidacji lub redukcji stałych armii oraz za udział i promocję stowarzyszeń pokojowych”.

Już w 2018 roku prezydent Moon Jae-in mówił o tym, że Trump zasługuje na Pokojową Nagrodę Nobla. Dotyczyło do działań prezydenta USA związanych z ograniczeniem programu nuklearnego Korei Północnej. Spotkanie w Singapurze, kiedy doszło do historycznego spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa i przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una. Działania Trumpa związane z ograniczeniem nuklearnych działań reżimu Północnokoreańskiego poparło wiele państw regionu.

POPULARNE:  SONDA: Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem Polski?

Czy Donald Trump zasługuje na Pokojową Nagrodę Nobla?

View Results

Loading ... Loading ...

Najbardziej zaskakujący jest tu jednak fakt, że Donald Trump został zgłoszony przez premiera… Japonii Shinzo Abe. Japonia to kraj, który jeszcze kilkadziesiąt lat temu prowadził krwawą i ciężką wojnę z USA podczas II Wojny Światowej. To na ten kraj USA zrzuciły bomby atomowe. Fakt zgłoszenia przez Japonię prezydenta USA do tak ważnej nagrody pokazuje, że dawne waśnie są już zakończone i obecnie między krajami istnieją bardzo pozytywne relacje.

Nagroda Nobla została ustanowiona jako ostatnia wola szwedzkiego przemysłowca znanego wcześniej przede wszystkim jako wynalazcy dynamitu. Alfred Nobel ustanowił tę nagrodę jako wyróżnienie przyznawane dla osób o wybitnych osiągnięciach w dziedzinach nauki, literackich, a także zasług dla społeczeństw i ludzkości. Nie wszystkie obecnie przyznawane nagrody zostały ustanowione przez Alfreda Nobla. W późniejszych latach nagrodę rozszerzono o inne dziedziny.

POPULARNE:  "Taśmy Kaczyńskiego" SONDA: Czy wierzysz w czyste intencje Kaczyńskiego? [ZAGŁOSUJ]

źródło: rp.pl

Zostaw swój komentarz!