SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

SZOOK! „Ostatnia puszka Adamowicza dla WOŚP” na FB zamiast 1000 zł zebrano niemal 16 milionów zł!!! REKORD!

To prawdopodobnie rekordowa zbiórka na polskojęzycznej stronie Facebooka. Trudno w Polsce znaleźć taką zbiórkę na facebooku, która przyciągnęła by tak ogromną liczbę internautów wpłacających swoje datki. Wpłacali wszyscy, młodzi, starzy, z północy, z południa, biedni i bogaci, zwolennicy opozycji jak i rządu. Liczy z tej zbiórki szokują, wydają się niemożliwe, ale taka jest rzeczywistość. Polacy znów pokazali jakim są wspaniałym narodem!

Według statystyk widniejących na facebookowym profilu zbiórki, swoje datki wpłaciło ponad ćwierć miliona osób, a dokładniej rzecz biorąc było to 264 000 osób. Każda z tych osób osobno przekazała swój datek na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Średnio na jedną wpłacającą osobę wychodzi więc kwota 60 zł 45 groszy.

Zaczęło się od tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jako, że zamordowany prezydent sam zbierał pieniądze do puszki będąc wolontariuszem WOŚP, użytkowniczka Facebooka Paulina Krzymińska postanowiła zorganizować w ramach hołdu dla zmarłego zbiórkę pod tytułem „Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP”. W ramach czynienia dobra i symbolicznego uhonorowania działań prezydenta ustawiła ambitny cel zbiórki wśród znajomych na 1 000 złotych. Akcja jednak szybko została zauważona przez internautów i odbiła się w internecie bardzo szerokim echem. Jej popularność niesamowicie wzrastała.

POPULARNE:  Przypominamy - Jesień 2014 roku - historia prawdziwa

Ku wielkiemu zaskoczeniu bariera planowanego tysiąca złotych została bardzo szybko przekroczona, a z godziny na godzinę wpływały kolejne pieniądze. Tysiące, setki tysięcy, a kwota wpłat nadal rosła i to w coraz większym tempie. Padł milion, potem kolejne miliony… O zbiórce napisały portale, strony, grupy, użytkownicy – każdy z Was chyba napotkał zamieszczoną informację o tej zbiórce. Termin zbiórki właśnie minął i jak widzimy przecierając oczy ze zdumienia – udało się zebrać niesamowicie szokującą kwotę:

15 990 195, 00 złotych!!! 

Źródło: https://www.facebook.com/donate/785858165083164/

Niemal 16 milionów złotych w zbiórce przeprowadzonej za pomocą facebooka? Niesamowite dokonanie i prawdopodobnie rekordowe pod względem zebranej kwoty na polskojęzycznej wersji facebooka. Prawdopodobny rekord należy też do liczby użytkowników, którzy na jedną zbiórkę wpłacili pieniądze – przypomnijmy było to ponad ćwierć miliona osób.

POPULARNE:  Piotr Walentynowicz nie może kandydować na prezydenta Gdańska! Znamy powód!

Fundusze zgromadzone podczas tej niesamowitej zbiórki zostaną wkrótce przekazane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Z pewnością tragicznie zmarły prezydent byłby dumny i przeszczęśliwy. Brawo Polacy!

Zostaw swój komentarz!