SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

„The Guardian” przyznaje: Donald Tusk został szefem Rady Europejskiej dzięki wsparciu kanclerz Angeli Merkel

fot. youtube

Donald Tusk w ostatnich dniach naraził się opinii publicznej w Zjednoczonym Królestwie. Wszystko przez jego wypowiedź związaną z Brexitem. Lewicowy The Guardian odnosząc się do jego ostatniej wypowiedzi przedstawia sylwetkę Donalda Tuska. W życiorysie Tuska wspomina się, że w młodości siedział w więzieniu za opór wobec władz komunistycznych, jak sam przyznawał w młodości lubił włóczyć się po ulicach, co gazeta oceniła jako cechę bycia chuliganem. Wspomina się jego walkę o wolną Polskę, a także fakt, że w odróżnienia od nudnych unijnych biurokratów jest człowiekiem z pewną dozą namiętności w polityce.

Były polski premier wrócił na usta brytyjskich mediów po swojej wypowiedzi. Donald Tusk wypowiedział się na temat problemów z umową Wielkiej Brytanii z Unią Europejską w sprawie Brexitu. Jego wypowiedź zaskoczyła wielu. Uznana została za bardzo ostrą. Co się stało? Mianowicie przewodniczący Rady Europejskiej skrytykował władze Wielkiej Brytanii odnosząc się do tematyki religijnej tak zapomnianej już w zachodniej Europie. Jego słowa brzmiały: „Zastanawiałem się jak wygląda to specjalne miejsce w piekle dla tych, którzy promowali brexit bez choćby szkicu planu jak przeprowadzić to w bezpieczny sposób”. – te słowa Donalda Tuska padły podczas rozmowy z premierem Irlandii.

POPULARNE:  SONDA: Czy Joanna Lichocka powinna oddać mandat posła?

Brytyjczycy piszą, że Tusk po katastrofie smoleńskiej przez kolejne lata był przez wielu ludzi w Polsce obwiniany za tę tragedię. Dzięki poparciu kanclerz Niemiec Angeli Merkel został wybrany przez 28 państw członkowskich na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej w 2014 r., stanowisku na którym pełni się rolę pośrednika w znajdowaniu kompromisu, z miesięczną pensją w wysokości 32 200 euro.

Tusk dostanie ogromną emeryturę z UE. W dodatku wcześniej niż Polacy!

Donald Tusk w 2019 roku zakończy ostatnią kadencję w Radzie Europejskiej. Były polski premier będzie miał wtedy 62 lata, więc będzie jeszcze młody jak na polityka by zakończyć karierę.  Tusk był przez 7 lat premierem Rzeczypospolitej Polskiej, a także został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej. Ostatnia jego polityczna porażka była w 2005 roku, kiedy prowadził w wyścigu o fotel prezydenta RP, ale w II turze wyborów pokonał go Lech Kaczyński.

POPULARNE:  Skandaliczny gest posłanki PiS? Lichocka: "Przesuwałam palcem pod okiem". Wierzycie?

Warto też dodać, że kariera w UE bardzo poprawiła zasoby premiera Tuska Więcej tutaj: http://kolik.pl/tusk-dostanie-ogromna-emeryture-z-ue-w-dodatku-wczesniej-niz-polacy/

Źródło: https://www.theguardian.com/world/2019/feb/09/donald-tusk-passionate-politician-poland-fight-against-communism

Zostaw swój komentarz!