SONDUJA.PL

NEWSY OPINIE POLITYKA SONDY

Viktor Orban w Izraelu: ogłosił, że Węgry otworzą przedstawicielstwo handlowe w Jerozolimie

ikugi - Viktor Orban w Izraelu: ogłosił, że Węgry otworzą przedstawicielstwo handlowe w Jerozolimie
fot. tvp info

Premier Węgier poleciał do Izraela z wizytą w poniedziałek. Zaplanowany wcześniej szczyt Grupy Wyszehradzkiej został odwołany, jednak nie przeszkodziło to w dwustronnych spotkaniach władz zaproszonych krajów z premierem Netanjahu. Podczas konferencji prasowej razem z Benjaminem Netanjahu Viktor Orban przekonywał, że posunięcie to “kolejny krok w kierunku zbliżenia więzów węgiersko-izraelskich”.

Na pytania związane z bojkotem przez Polskę szczytu Grupy Wyszehradzko-Izrael, Orbán odpowiedział, że “byłoby lepiej, gdyby wszyscy się porozumieli”. “Zawsze lepiej być razem niż bez kogoś, kogo brakuje” – powiedział i ocenił jako dobrą współpracę między Węgrami a Polską. Wyraził też nadzieję, że “Polska i Izrael omówią i rozwiążą tę sytuację”. Dodał również, że Węgry łączy bardzo dobra przyjaźń również z Izraelem. 

W wypowiedzi Orbana nie było widać zmartwienia związanego z brakiem Polski. Skupiono się na rozwoju relacji biznesowych oraz potwierdzeniu bardzo dobrych relacji między krajami. Obaj premierzy byli na konferencji w bardzo dobrych humorach. Premier Netanjahu nie chciał odnosić się do zamieszania z Polską, a oceniając wypowiedziany przez Orbana komentarz do tej sprawy nazwał jako bardzo dyplomatyczny.

POPULARNE:  PILNE: Prezes TVP Jacek Kurski: Podaje się do dyspozycji Pana prezydenta

Źródło: Hungary Today.hu/tvp.info

Zobacz komentarze
×

Dodaj nas na facebooku