SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

Viktor Orban w Izraelu: ogłosił, że Węgry otworzą przedstawicielstwo handlowe w Jerozolimie

fot. tvp info

Premier Węgier poleciał do Izraela z wizytą w poniedziałek. Zaplanowany wcześniej szczyt Grupy Wyszehradzkiej został odwołany, jednak nie przeszkodziło to w dwustronnych spotkaniach władz zaproszonych krajów z premierem Netanjahu. Podczas konferencji prasowej razem z Benjaminem Netanjahu Viktor Orban przekonywał, że posunięcie to „kolejny krok w kierunku zbliżenia więzów węgiersko-izraelskich”.

Na pytania związane z bojkotem przez Polskę szczytu Grupy Wyszehradzko-Izrael, Orbán odpowiedział, że „byłoby lepiej, gdyby wszyscy się porozumieli”. „Zawsze lepiej być razem niż bez kogoś, kogo brakuje” – powiedział i ocenił jako dobrą współpracę między Węgrami a Polską. Wyraził też nadzieję, że „Polska i Izrael omówią i rozwiążą tę sytuację”. Dodał również, że Węgry łączy bardzo dobra przyjaźń również z Izraelem. 

POPULARNE:  Papież Franciszek szarpnięty w Watykanie. Uderzył kobietę po rękach [MAMY NAGRANIE!]

W wypowiedzi Orbana nie było widać zmartwienia związanego z brakiem Polski. Skupiono się na rozwoju relacji biznesowych oraz potwierdzeniu bardzo dobrych relacji między krajami. Obaj premierzy byli na konferencji w bardzo dobrych humorach. Premier Netanjahu nie chciał odnosić się do zamieszania z Polską, a oceniając wypowiedziany przez Orbana komentarz do tej sprawy nazwał jako bardzo dyplomatyczny.

Źródło: Hungary Today.hu/tvp.info

Zostaw swój komentarz!

Warning: Undefined array key "popup_cookie_aojpv" in /profiles/k/ko/kom/komentuj24/sonduja.pl/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924
×

Dodaj nas na facebooku