SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

Internauci oszukani! Zbiórka na seicento 150 tys. zł po wypadku Szydło zniknęła. Wiemy kto zabrał pieniądze i nie odda

seicento zbiorka
fot/screen tvp info

Wszystko wskazuje na to, że internetowa zbiórka na seicento dla uczestnika wypadku z kolumną premier Beaty Szydło w pewnym sensie to oszustwo. Wypadek Beaty Szydło wydarzył się w lutym 2017 roku.

W sprawę zaangażowały się media. Wielu internautów poczuło się w obowiązku wesprzeć młodego człowieka, który nagle znalazł się w centrum medialnej machiny. Sebastian K. stracił też swój jedyny pojazd, który nie nadawał się do naprawy. Dość szybko powstała zbiórka na seicento, którym poruszał się młody uczestnik wypadku Szydło. Zbiórka wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród internautów. W szybkim tempie wpływały kolejne sumy. Organizator zbiórki ustalił cel na 5 tysięcy złotych. Ostatecznie w akcji pieniądze wpłaciło około 8 tysięcy osób, a zebrano 150 tysięcy zł. Zbiórka na seicento okazała się wielkim sukcesem.

POPULARNE:  SONDA: Czy Polacy wierzą w uczciwość Daniela Obajtka?

Sprawa wypadku Szydło stała się w krótkim czasie sprawą polityczną. Opozycja od razu postanowiła wątpić w rzetelność przeprowadzonego śledztwa. Domniemanego sprawcę wypadku Sebastiana K. postanowił wspierać znany adwokat powiązany z kręgami dzisiejszej partii opozycyjnej. W sprawie pojawiało się wiele niejasności. Był to pierwszy wypadek z udziałem premier Beaty Szydło. Wtedy znalazła się w szpitalu i według nieoficjalnych informacji miała pęknięty mostek oraz inne uszkodzenia ciała. Niedawno Beata Szydło miała kolejną stłuczkę, tym razem sama kierowała pojazdem.

Zbiórka na seicento

Po uzbieraniu 150 tys. zł pieniądze nigdy nie trafiły do właściciela seicento. Okazało się, że organizator zbiórki przekazał pieniądze ze zbiórki swojej… żonie. Sprawa trafiła do prokuratury, jednak jak informuje RMF FM śledztwo w tej sprawie zostało umorzone, ponieważ nie znaleziono dowodów na przestępstwo. Okazało się, ze zbiórka na seicento po wypadku Beaty Szydło w swoim regulaminie zawierała zapis o tym, ze pieniądze wpłacone na zbiórkę są własnością osoby, która organizuje zbiórkę. W efekcie to organizator zbiórki może dysponować tymi pieniędzmi.

POPULARNE:  Kosiniak-Kamysz i emerytura bez podatku: Nie spoczniemy! Zrobimy wszystko żeby podnieść emerytury i renty

Beata Szydło była premierem RP przez 2 lata. Stała się główną twarzą kampanii wyborczej PiS w 2015 roku. Po wyborach została premierem do grudnia 2017 roku, wtedy została wicepremierem, a zastąpił ją Mateusz Morawiecki. W maju 2019 roku zdobyła mandat do Parlamentu Europejskiego uzyskując największą liczbę oddanych głosów – ponad pół miliona wyborców oddało na nią głos.

Źródło: RMF FM/tvp info

Zostaw swój komentarz!