SONDUJA.PL

Sądujemy opinie Polaków

Zmarł francuski prezydent. Miał komplikacje po koronawirusie

Zmarł francuski prezydent w latach 1974-1981 Valery Giscard d’Estaing. W ostatnim czasie przeszedł zarażenie COVID-19. 94 -letni były prezydent Francji zmarł w środę wieczorem w wyniku komplikacji zdrowotnych po zarażeniu koronawirusem. Wiadomość o śmierci byłego prezydenta Francji została już oficjalnie potwierdzona przez Pałac Elizejski. Francuscy politycy składają kondolencje rodzinie zmarłego.

Wczoraj zmarł francuski prezydent Valery Giscard d’Estaing był prezydentem Francji w latach 1974-81. W wyborach w 1974 roku pokonał w drugiej turze Mitterranda 50,81% do 49,19% głosów. W ostatnich miesiącach miał problemy zdrowotne. Zapisał się w historii Republiki Franuskiej jako jeden z budowniczych integracji europejskiej, wzmacniania stosunków z USA oraz modernizacji francuskiego społeczeństwa pod względem światopoglądowym jak np. zezwolenie na rozwody i aborcję. Za jego kadencji przeprowadzono ostatnie wyroki kary śmierci. Wśród wielu projektów zainicjowanych przez niego jest szybka kolej TGV.

POPULARNE:  SONDA: Czy Polacy chcieliby drugiej kadencji Andrzeja Dudy? Zagłosuj i zobacz wyniki!

Były prezydent Republiki Francuskiej Nicolas Sarkozy wspominając zmarłego powiedział, że “przez całeżycie pracowął na rzecz wzmocnienia stosunków między państwami europejskimi”. Obecnie nie jest znana data oraz przebieg państwowego pogrzebu. Nie podano informacji o wprowadzeniu żałoby narodowej we Francji.

Czy lubisz Francuzów?

View Results

loading - Zmarł francuski prezydent. Miał komplikacje po koronawirusie Loading ...

Francuski Senat uczcił pamięć zmarłego prezydenta minutą ciszy.

 

 

źródło: onet.pl/wnp.pl/france24

Zobacz komentarze
×

Dodaj nas na facebooku